O nás

Jsme nově vzniklé nestátní zdravotnické zařízení poskytující profesionální ambulantní terapii v oboru fyzioterapie. Naší specializací je prevence, diagnostika a terapie funkčních poruch pohybového aparátu. Naším cílem je poskytnout klientům komplexní péči s individuálním přístupem. Prostřednictvím pohybu a mnoha fyzioterapeutických postupů cíleně ovlivňujeme i funkce ostatních systémů, které jsou vzájemně propojeny, včetně funkcí psychických.

Samotná fyzioterapie je vhodná pro všechny bez rozdílu věku. V rámci prevence pomáhá předcházet problémům spojených nejčastěji s bolestí zad a kloubů, zlepšuje schopnost regenerace těla po fyzické, ale i psychické zátěži. Již v dětském věku, na základě včasné diagnostiky, jsme schopni pomocí fyzioterapie odstranit problémy vzniklé neoptimálním psychomotorickým vývojem a vývoj dítěte tak usměrnit správným směrem. V pozdějším věku napomáhá fyzioterapie rozvíjet správné pohybové návyky, správné držení těla a následně tím předcházet degenerativním změnám. Sportovcům umožňuje fyzioterapie stabilní výkony s omezením rizika úrazů, které nejčastěji vznikají stálým přetěžováním určitých svalových skupin.

Pro úspěch terapie a jejího maximálního účinku je nutná spolupráce a zodpovědnost klienta. Z počátku je důležitá samotná motivace k pohybu. Efektu terapie je dosaženo až po určitém počtu jejího opakování, kdy klient dodržuje navržený léčebný plán. Sám klient je schopen vhodným a šetrným zacházením se svým tělem účinně a trvale předcházet obtížím a bolestem. V okamžiku, kdy již pociťujeme bolest, máme určitý problém, při němž jsou struktury našeho těla poškozeny. Léčba poté vyžaduje více času a trpělivosti klienta. Nejdůležitějším cílem je tedy dbát na prevenci vzniku samotného onemocnění pohybového aparátu.

Kontaktní informace

telefon: +420 725 958 093
email: andrea.stefkova@fyzioso.cz
adresa: Vítězná 2234, 356 01 Sokolov

Andrea Štefková - ZnamyLekar.cz